Ne zamandır ne yapıyoruz?


Klinik Tattoo 2000 yılının başında Sinan Demirezen tarafından dövme sanatı içeriğiyle kurulmuş bir kurumdur. Sanatsal bir zemin üzerinde görselliği insan bedenine taşımayı amaç edinmiştir. İnsanlık tarihi boyunca vücut süsleme sanatının değişik evreleri olmuştur. İlk çağlardan beri değişik amaçlar için kullanılan dövme insan cildine çeşitli yöntemlerle uygulanmıştır.
Sinan Demirezen görsel sanatlara olan eğiliminden dolayı konunun hep içindeydi. İlkokulda yaptığı suluboya ve pastel resimlerle öğretmenlerinin ve birçok arkadaşının ilgisini çekmeyi başarmıştı. İlerleyen yıllarda akrilik ve yağlıboya tablolar yapmaya başladı. Sürekli değişim ilkesi onu büyük duvar resimleri, gerçeküstü geometri alanlarına sürükledi. Değişik resim yöntemleri araştırırken vücut süsleme sanatı ilgisini çekmeye başladı. Son yüzyılların sanatı olan dövmeciliğe geçiş yaptı.
Türkiye’de dövmeci denildiğinde akla gelen satanist, bağımlı, uzun saçlı, anti sosyal kişilik imgesi çok rahatsız ediciydi. Bir dövme stüdyosu denildiğinde ise bodrum katlar, karanlık ortamlar, ürkütücü dekorlar akılda kalmıştı.
Klinik Tattoo'nun ilkesi dövme sanatı yanında akıllarda oluşan bu kötü imajı silmekti. Yer ve mekân seçiminden tuttun da dekoruna kadar her şey bu kötü imajın silinebilmesi için özenle seçildi. İnsanların dövmeye karşı olan ön yargısını değiştirmek için steril ve modern bir stüdyo tasarlandı.
17

Yıldır Dövme Yapıyoruz

15432

Dövme ve Piercing Yaptık

7645

Dövme Sildik

21765

Mutlu müşterimiz var

7

Hafta'nın her günü açığız


Telefon