Dövme Yaptırma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

DÖVME YAPTIRMADAN ÖNCE

Dövme yaptırmak istiyorsanız mutlaka kendi özgür iradenizle, kimsenin etkisi altında kalmadan karar verin.
Dövme yaptırmadan önce sanatçının çalışmalarını iyi inceleyin.
Önceden dövme stüdyosunu ziyaret edip, mümkünse dövme sanatçısı ile sohbet edin.
Dövme yaptırmaya ani karar vermeyin, alkollü olmamanız gerektiğini aklınızda tutun, duygusal açıdan hassas bir dönemdeyseniz biraz beklemeyi seçin.
Dövme deseni seçerken yaşam tarzınız doğrultusunda, sosyal çevrenize uygun modeller seçmeye çalışın. Geçmişte yaşanmış güzel anılar yada gelecekteki idealleriniz ile ilgili desenler de belirleyebilirsiniz. Dini ve siyasi objeler pek tavsiye edilmez.

DÖVME YAPTIRDIKTAN SONRA

İyi bir dövmeye sahip olmak için, en az dövmeyi yapan kişinin ustalığı kadar sizin yapacağınız bakım ve koruma uygulamaları çok önemlidir.
Dövme bakımıkonusunda birçok farklı yöntem mevcuttur. Bizim kabul ettiğimiz ve dövme renklerini daha canlı tuttuğunu düşündüğümüz bakım aşamaları aşağıda listelenmiştir.
3 Gün sudan korumanız gerekiyor. Duşa girmeden önce streç film ile sarabilirsiniz. Sarılamayacak bölgede ise katı vazelin maskesi yapabilirsiniz. Dövmenin üzerine kalın bir tabaka halinde vazelin sürerseniz su temasını engelleyecektir. Duştan çıktığınızda vazelini temizleyin.
Günde 4 kez Bepanthol cilt bakım kremi sürülmeli. Krem birkaç dakika masaj yapılarak sürülmeli ve cilt üzerinde krem kalmamalı. Bu bakım en az 1 ay devam etmeli.
Dövme iyileşme aşamasında kabuk tutabilir kaşınabilir. Kaşıntıyı krem ile masaj yaparak giderebilirsiniz. Kabukları kopartmayın kaşıyıp kanatmayın.
15 gün deniz ve havuza girilmemeli, güneşten korunmalı.
Telefon